KORBO EDU 430, MINI WAFFLE, LEGO, BUM BUM RURKI

ZABAWA GWARANTEM LEPSZEJ EDUKACJI!

KORBO EDU 430, MINI WAFFLE, LEGO, BUM BUM RURKI

"Powiedz mi, a zapomnę.

Pokaż mi, a zapamiętam.

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem."
Konfucjusz

Zdobywanie wiedzy wcale nie musi kojarzyć się jedynie z nauką i podręcznikami, dlatego w naszej szkole często posługujemy się klockami konstrukcyjnymi, lego oraz bum bum rurkami. Edukacja poprzez zabawę daje nie tylko spektakularne i długotrwałe efekty, ale przede wszystkim niezłą frajdę.

W edukacji wczesnoszkolnej wykorzystujemy klocki do tworzenia różnych, ciekawych kompozycji, a także do nauki matematyki. Umożliwiają realizację materiału w ciekawy sposób, powodując, że uczniowie z większą łatwością opanowują dany temat. Klocki oraz bum bum rurki są również wykorzystywane jako narzędzie terapeutyczne dla dzieci z różnymi trudnościami. Dzięki zestawom zakupionym w ramach programu "Laboratoria Przyszłości" nasza szkoła może pochwalić się innowacyjnym podejściem do nauki.

Zalety klocków oraz bum bum rurek:

1. Korbo Edu 430 umożliwiają organizację zajęć tematycznych. Pozytywnie wpływają na rozwój dziecka, zachęcając je do kreatywnego i logicznego myślenia, stymulując zmysły, umożliwiając ćwiczenie zdolności manualnych oraz koordynacji ręka-oko.

2. Mini Waffle rozwijają motorykę małą. Można z nich stworzyć wiele kształtów, zbudować zwierzątka, drzewa, kwiaty i inne. Klocki są wyprodukowane z bezpiecznego i miękkiego w dotyku materiału, który łatwo się zgina. Budowanie z klocków uczy dążenia do założonego celu. Dziecko uczy się też cierpliwości i nie poddawania się podczas niepowodzenia. Zabawa klockami pozwala również rozwijać wyobraźnię przestrzenną.

3. Lego uczą współpracy i komunikacji. Układanie klocków w grupie wymaga wspólnego planowania i współdziałania, co pomaga dzieciom w nauce jak współpracować i dążyć do wspólnego celu. Kiedy dzieci bawią się razem układając klocki, uczą się również jak dzielić się swoimi pomysłami i wyrażać swoje potrzeby. Elementy są kolorowe, przykuwające uwagę i unikatowe.

4. Bum Bum Rurki wspaniale kreują zabawy grupowe oraz naukę gry zespołowej. Możliwości tworzenia muzyki są nieograniczone, a bum bum rurki inspirują dźwiękiem! Są lekkie i wykonane z bezpiecznego tworzywa, dokładnie nastrojone, a ich kolorystyka odpowiada określonym dźwiękom. Świetnie sprawdzają się w łatwej i szybkiej nauce rytmu. Granie polega na uderzaniu nimi o dowolną powierzchnię. Można tez używać ich jak cymbałków – grając pałeczkami.

Najważniejsze, aby nauka nie była przykrym obowiązkiem, ale mogła być i powinna być ekscytującą przygodą, która da dziecku kapitał wiedzy i umiejętności na całe życie!