Smacznie i zdrowo w SP1

Już kolejny rok najmłodsi uczniowie, klas 1-3, którzy spędzają czas na świetlicy szkolnej, doskonalą swoje umiejętności kulinarne podczas zajęć "Art&Cooking", gdzie korzystają że sprzętu otrzymanego w ramach programy #Laboratoria Przyszłości. W ubiegłym roku szkolnym niniejsze zajęcia prowadzone metoda projektowa zdobyły grant w ramach ogólnopolskiego konkursu "Projektanci Edukacji". Uczniowie nie tylko wykonują potrawy, poznają tradycyjne dania innych krajów, ale także doskonalą umiejętności matematyczne, gdyż przygotowanie potraw wymaga obliczeń odpowiednich porcji. Podczas zajęć uczniowie wyrabiają nawyki zdrowego odżywiania się, wcielają zasady higieny pracy, uczą się jak zachowywać bezpieczeństwo i porządek. Gotowanie staje się przyjemnością, a nie tylko dobrą zabawą. Obecnie zajęcia są prowadzone 2 razy w tygodniu dla 4 grup projektowych. Zapraszamy do galerii zdjęć.