Dzień drugi mobilności

Szkoły goszczące zorganizowały nam zajęcia outdoor learningowe. Na wzgórzu oraz w parku Buskett Woods wraz z rówieśnikami obu szkół otrzymaliśmy kartę pracy z zakresu matematyki, przyrody, biologii, ekologii, fizyki, chemii i informatyki. Wypełnienie karty pracy wymagało od nas przejścia wielu kilometrów oraz wykonania różnych aktywności fizycznych i komunikacji w języku angielskim. Na zakończenie w parku graliśmy w chowanego. Mogliśmy uczestniczyć w zajęciach, które pokazały, że przedmioty te przenikają się i wzajemnie się dopełniają. Atrakcją dnia była wycieczka do "Malta National Aquarium" gdzie zobaczyliśmy co skrywają głębiny Morza Śródziemnego wokół Malty. Okazało się, że jest to piękny, kolorowy świat wszelakich organizmów. Mimo niepogody, nie mogliśmy się powstrzymać, żeby zanurzyć choć palec w morzu na plaży Quawra.